Blog-ppoz.pl
Inne

O pożarnictwie na Blog-ppoz.pl

Dziś piątek, a więc czas na kolejny artykuł z serii promującej innych blogerów lub wydarzenia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dziś będzie o stosunkowo młodym blogu co nie sprawia że nie jest wart uwagi. Wręcz przeciwnie każdemu polecam blogerką Izę Trzeciak, której osobiście nie znam, lecz jej wpisy na blogu są świetne.

Blog, który chciałbym wam dziś polecić znajduje się pod adresem blog-ppoz.pl. Jeśli zajmujesz się bezpieczeństwem to musisz wiedzieć co oznacza skrót PPOŻ. Jest to skrót odnoszący się do sektora PRZECIWPOŻAROWEGO. Ostatnio dosyć mocno interesuje się bezpieczeństwem przeciwpożarowym stąd też trafiłem na bloga Izy.

Poprzednim razem polecałem wam bloga Ratowniczy.net

O autorce – Iza Trzeciak

Iza Trzeciak to absolwentka studiów cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Całą swoją karierę zawodową wiąże z pożarnictwem i ochroną przeciwpożarową.

Po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na blogu uznałem, że bezpieczeństwo przeciwpożarowe dla Izy to nie tylko zawód. Pożarnictwo to dla niej pasja, którą bardzo często przelewa na „papier” i wychodzi jej to bardzo dobrze. Zresztą sami sprawdźcie i odwiedzajcie jej bloga regularnie.

O blogu

Blog jest w całości poświęcony pożarnictwu i zagadnieniom z nim związanymi. Blog jest bardzo czytelny i podzielony na ciekawe kategorie, w tym:

 • Dla projektanta SSP
 • Galeria PPOŻ.
 • Przepisy
 • Wiedza techniczna
 • Prewencja inaczej
 • Urządzenia przeciwpożarowe
 • i inne

Jaki był powód założenia bloga?

Blog powstał poprzez połączenie pasji z wnikliwością, możliwością obcowania z praktyczną stroną zabezpieczeń przeciwpożarowych – tak mówi o tym Iza. Inspiracją była niegdyś istniejąca strona vaza.pl (Vademecum Zabezpieczeń Przeciwpożarowych) oraz potrzeba miejsca, gdzie mogłaby gromadzić różne materiały.

Blogerce przez wiele lat pracy w branży ochrony przeciwpożarowej, udało mi się zdobyć wiele interesujących materiałów takich jak zdjęcia i filmy z tego zakresu. Udało się jej również opracować kilka zagadnień, które były rozproszone pomiędzy komputerem a szufladą biurka.

Stworzenie bloga o bezpieczeństwie przeciwpożarowym pomogło jej uporządkować wiedzę i zdobyte materiały i podzielić się nimi właśnie za pomocą wpisów na blogu.

Skąd Iza bierze inspirację do wpisów?

Jak sama twierdzi z życia. Każdy dzień przynosi nowe pomysły na wpisy. Są to problemy, z którymi sama się spotyka w codziennej pracy. Dlatego też zdobywanie tematów na bloga jest niezwykle prostą czynnością. Czasem czytelnicy przysyłają swoje materiały do publikacji – najczęściej są to fotografie, ale zdarzają się również teksty. Są też prośby czytelników o poruszenie jakiegoś tematu.

Plany blogerki?

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Iza Trzeciak pragnie rozwijać bloga, a poprzez niego samą siebie.

Polecam również polubienie i częste odwiedzanie bloga na Facebooku.

 

Poprzedni artykuł Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

1 komentarz

 • Odpowiedz Blog o danych osobowych - Sylwiaczub.pl - Bezpieczny Polak 25 sierpnia 2017 at 17:44

  […] O pożarnictwie na Blog-ppoz.pl Blog Ratowniczy.net […]

 • Zostaw komentarz