Inne

Konferencja KSOIN – podsumowanie

Ostatnie 3 dni to dla mnie bardzo intensywnie spędzony czas spędzony na Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego. Każdy z tych dni relacjonowałem wam we wpisach na blogu: Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego – relacja pierwszy dzień oraz Bezpieczeństwo Narodowe – konferencja dzień drugi.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie dnia trzeciego raz całości konferencji.

Co znajdziesz w tym artykule?

Jakie korzyści wyniosłem z tej konferencji?

Podsumowanie trzeciego dnia

Trzeci dzień to w głównej mierze bardzo interesujące wykłady. Poniżej wymieniam wszystkie wykłady jakie miały miejsce w trzecim dniu konferencji, ale nie do wszystkich wstawiam swój komentarz.

Jak możecie poniżej przeczytać kilka prelekcji odnosiło się do zagadnień związanych z zabezpieczeniami technicznymi oraz co ważniejsze dla mnie do cyberbezpieczeństwa. Ponieważ z tą dziedziną wiąże ogromne nadzieje zawodowe z niezwykłą uwagą słuchałem wykładów płk dr inż. Dobrosława Mąki oraz dr Andrzeja Wójcika.

Najnowsze techniki i technologie informatyczne bezpieczeństwa międzynarodowego. Cyberprzestrzeń – równoprawna sfera działań wojennych NATO – trwająca wojna światowa. Płk dr inż. Dobrosław Mąka – Ekspert analizy zagrożeń, zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwa narodowego. Wykład ten był najbardziej interesujący ze wszystkich przedstawionych w tym dniu, ponieważ poruszał on kwestie ewentualnej możliwości wojny światowej w cyberprzestrzeni.

Kolejnym tematem było pytanie „Jak się ma rozwój cywilizacyjny (Przemysł 4.0) do zagrożeń bezpieczeństwa?”, który poprowadził prof. nadz. dr hab. inż. Andrzej Białas – Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Analiza zagrożeń, szacowanie i zarządzania ryzykiem. Znaczenie ciągłości działania. Kolejny świetny wykład płk dr inż. Dobrosława Mąki, który zwrócił uwagę na błędy, jakie popełniane są w trakcie analizy, szacowania i zarządzanie ryzykiem.

Poza tym omawiano jeszcze takie tematy jak:

Internet rzeczy a Smart City, zwiększamy wspólne bezpieczeństwo, a czy nie ograniczamy naszych praw? dr Andrzej Wójcik – Wiceprezes i Sekretarz Generalny Stowarzyszenia „POLALARM”

Psychologiczne aspekty sytuacji kryzysowych, wsparcie osób poszkodowanych i ratowników. Płk dr Franciszek Krynojewski – Ekspert z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego

Zobowiązania przedsiębiorców na rzecz obronności państwa i bezpieczeństwa narodowego. Płk Krzysztof Radwan – b. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

Bezpieczeństwo Narodowe XXI wieku. pPłk Andrzej Wystalski

Wiedza oraz informacje

Odpowiadając na pytanie, jakie korzyści wyniosłem z tej konferencji? Mogę śmiało powiedzieć, że w każdym dniu były co najmniej 2-3 prelekcje, które zawierały niezwykłą dawkę wiedzy, której trudno szukać w internecie. Szczególnie w sferze cyberbezpieczeństwa, które rozwija się bardzo intensywnie.

Dodatkowo jako uczestnik konferencji posiadam możliwość powracania do owych prelekcji, ponieważ KSOIN zadbał o to, aby niemalże każda z prezentacji znalazła się na specjalnie przygotowanym pendrivie.

Kontakty

Możliwość poznania wielu osób ze sfery bezpieczeństwa jest bezcenna. Bezpośrednia rozmowa z prelegentami tuż po zakończeniu wykładu była mocno inspirująca i sprawiła, że w mojej głowie urodziło się bardzo wiele pomysłów.

Członek stowarzyszenia

Jak już pisałem w relacji z pierwszego dnia konferencji, doznałem zaszczytu otrzymania legitymacji członka KSOIN od samego Prezesa stowarzyszenia Pana Tadeusza Koczkowskiego podczas uroczystej gali. Zaskoczenie było ogromne, ponieważ przed moim wyjściem na środek sali nagrody otrzymywały wybitne osobistości jak gen. Mieczysław Bieniek, Janusz Steinhoff.

Rozpoznawalność bloga

Ku mojemu zdziwieniu kilku ze znakomitych gości rozpoznało mnie jako autora bloga BezpiecznyPolak.pl oraz pogratulowało mi świetnego pomysłu i jego realizacji. Upewniło mnie tu w słuszności prowadzenia tegoż projektu.

Galeria zdjęć z konferencji

 

Poprzedni artykuł Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

Brak komentarzy

Zostaw komentarz