Konferencja bloSilesia
Inne

Blogowanie – odpowiedzialność, konsekwencja i pasja

Historia tego wpisu zaczyna się 17 listopada 2017 roku. W tym dniu odbyły się warsztaty SEO dla blogerów zorganizowane przez fundację bloSilesia. Zobaczyłem wtedy, że w ramach tej organizacji pracują bardzo ciekawi ludzie i postanowiłem częściej bywać na spotkaniach organizowanych właśnie przez bloSilesię. Co było dalej?Warsztaty

Autor: Tomasz Bijok Zródło: fotoryka.pl

Blokawa, czyli jestem człowiekiem starej daty

W pełni świadomie napisałem, że jestem człowiekiem starej daty, ponieważ uważam, że Facebook i inne tego typu wynalazki nigdy nie zastąpią spotkania w gronie znajomych w tzw. realu. W związku, z tym że wolę rzeczywiste spotkania w gronie znajomych to postanowiłem regularnie uczęszczać na BLOKAWY. Cóż to takiego? Blokawa to nic innego jak spotkanie w gronie blogerów (i nie tylko) w celu wymiany doświadczeń, informacji, spostrzeżeń na temat blogowania.

Dotychczas byłem uczestnikiem dopiero dwóch blokaw, ale każda z nich przyniosła mi bardzo dużo motywacji do blogowanie oraz mnóstwo nowych pomysłów do wdrożenia. Na tego typu spotkaniach dowiesz się 100 razy więcej niż z najlepszego poradnika „Jak prowadzić profesjonalnego bloga?”.

 

Blokawa1

Blokawa2

Źródło: bloSilesia

Osobiście uważam, że najcenniejsze co można wynieść z tego rodzaju spotkań to poznanie nowych ludzi, którzy są blogerami. Każda z nich ma swój indywidualny pomysł na prowadzenie bloga i z przyjemnością opowiada o tym.

Dotychczas udało mi się poznać na blokawie takich blogerów jak:

Aleksandra Fraszewska – FiestaSiesta.pl
Tomasz Fraszewski – aktualnie nie prowadzi bloga, ale grzechem byłoby go pominąć.
Marcin Ceran – Pojedzone.pl
Radosław Jachym – ElektrykaDlaKazdego.pl
Monika Nowak – PatrzSzerzej.pl

Ja w bloSilesia

Po drugiej blokawie, jaka odbyła 15 grudnia 2017 roku postanowiłem, że złożę moje podanie o pracę w bloSilesia 🙂 Zgłosiłem się do Aleksandry Fraszewskiej z zapytaniem, czy mógłbym uczestniczyć w pracach bloSilesia i do czegoś się przydać. Ku mojemu zdziwieniu moja kandydatura została przyjęta. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, ponieważ mogę pracować w tak zacnym gronie 🙂

Spotkanie Śląskich Blogerów

Dobra dość tego przynudzania i przejdźmy do konkretów tego wpisu. Głównym jego tematem jest konferencja bloSilesia, czyli spotkanie Śląskich Blogerów (i nie tylko), którego myśl przewodnia w 2018 roku, to odpowiedzialność, konsekwencja i pasja.

Poprzednia konferencja bloSilesia

 

 

Uważam, że tego typu spotkania to rewelacyjny sposób na zdobywanie doświadczenia, wiedzy, nowych znajomości i kontaktów. Dodatkowo po takiej konferencji mamy zdecydowanie więcej energii, motywacji i zapału do pracy — mam tutaj na myśli ogół konferencji, nie tylko blogerskie. Uczestniczę w wielu konferencjach w kraju, a jedną osobiście kiedyś zorganizowałem.

Niestety, jeśli jesteś blogerem i myślisz, że zdołasz odnieść sukces w blogowaniu, siedząc tylko przed laptopem, to się grubo mylisz. Blogowanie to nie tylko pisanie artykułów, ale również liczne spotkania w ramach swojej branży. Nie wspomnę już o blogach podróżniczych, gdzie blogerzy muszą czasami pokonywać tysiące kilometrów jak np. Kolemsietoczy.pl lub GdziewWjechac.pl.

Więcej na temat tego, co ja myślę o blogowaniu można przeczytać w artykule Blog o bezpieczeństwie.

Dlaczego warto przyjść na konferencje?

Każdy, kto bywa na różnego rodzaju konferencjach wie, dlaczego warto w nich uczestniczyć. Osobiście uważam, że każda konferencja, która jest powiązana z naszą branżą lub zainteresowaniami jest warta uwagi. Trzeba brać w nich udział, aby być na bieżąco. Co dokładnie przyniesie ci konferencja bloSilesia?

Nowe kontakty

Spotkanie Śląskich blogerów to przede wszystkim nowe kontakty! Poznanie nowych osób z branży blogerskiej i porozmawianie z nimi w 4 oczy to wartość, jaką nie da się przecenić.

Współpraca i promocja

Jeśli już złapiemy jakiś kontakt, to jeszcze lepszą sprawą jest utrwalenie tego kontaktu do poziomu współpracy. Osobiście uważam, że współpraca z osobą, z którą nie porozmawialiśmy w tzw. realu, nigdy nie będzie tak efektywna, jak współpraca, z osobą poznaną w 4 oczy. Dodatkowo możemy się wypromować przekazując choćby wizytówkę.

Motywacja i inspiracja

Po każdym spotkaniu w szerszym gronie znajomych rodzą mi się nowe pomysły. Otrzymuje wtedy ogromną dawkę motywacji do dalszej pracy nad swoimi pomysłami.

Wiedza od prelegentów i w kuluarach

Prelegent to nie byle kto, przeważnie jest to osoba, która ma za sobą duży worek doświadczeń i odniosła sukces w tym, co robi. Dlatego warto skorzystać z wiedzy, jaką nam przekaże. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że równie istotnym źródłem wiedzy są kuluary, czyli rozmowy pomiędzy wystąpieniami prelegentów.

Bloger widmo

Dla mnie bardzo istotnym elementem spotkań blogerskich jest fakt, że przestaje być dla ludzi blogerem/widmo a staje się człowiekiem z krwi i kości. Zupełnie inaczej postrzegam blogerów, których poznałem osobiście a zupełnie inaczej tych, których znam tylko z internetu. Też tak macie?

Informacje o bloSilesia

Prelegenci?

Prelegent 1
Prelegent 2
Prelegent 3
Prelegent 4

Przepraszam, że nie podaje jeszcze, kto będzie prelegentem, ale w bloSilesi postanowiliśmy, że będziemy ich ujawnić sukcesywnie. Już niedługo będzie informacja o pierwszym prelegencie.

Gdzie?

Strefa Centralna
Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Kiedy?

10 marca 2018 r. godzina 11:00

Ilość miejsc?

Ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy. Niedługo ruszą zapisy.

Wszelkie szczegóły związane z bloSilesia i konferencją będą publikowane na stronie bloSilesia.org

Skąd czerpać najnowsze informacje o bloSilesia?

Konferencja blosilesia

Poprzedni artykuł Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

2 komentarze

  • Odpowiedz Aleksandra 26 stycznia 2018 at 15:52

    Ale miło mi się to czytało 🙂 Teraz to Ty dałeś mi takiego kopa motywacji, że będziesz musiał po mnie kurz zamiatać 😀 Do zobaczenia na blokawie 😉

    • Odpowiedz Tomasz Grabski 27 stycznia 2018 at 23:56

      Cieszę się że dałem ci kopa motywacyjnego… czekam teraz na treściwe wpisy na twoim blogu 🙂

    Zostaw komentarz