Bezpieczna Kobieta, Bezpieczna rodzina, Bezpieczne dziecko, Ochrona danych osobowych, Policja, Samoobrona

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że możesz zostać ofiarą napadu lub chociażby porwania w celu uzyskania korzyści finansowych? Niestety z moich obserwacji i rozmów z ludźmi wynika, że nasze poczucie bezpieczeństwa jest wysokie, przy czym mam tutaj na myśli codzienne życie i zagrożenia, które mogą nas spotkać na ulicy w trakcie np. przejścia z pracy do domu. Być może wydaje się nam, że jeśli nie jesteśmy bardzo majętni lub nie jesteśmy rozpoznawalnym aktorem, to nic nam nie grozi. Czy jest tak naprawdę?! Lepiej zadaj sobie pytanie jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Czy Ty jesteś narażony na atak?

Zatem odpowiedzmy sobie na pytanie, czy Ty jako osoba, która nie wyróżnia się zbytnio w społeczeństwie, czyli nie jesteś politykiem ani znanym z TV aktorem możesz być zaatakowana na ulicy. Tak… a jeśli twierdzisz, że jest inaczej to bardzo mi przykro, ale jesteś w błędzie. Naturalnie nie będę teraz przekonywał cię do tego, żebyś sprawdzał, czy za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo, ale musisz mieć świadomość tego, że jeśli nie jesteś bogaty, to nie oznacza, iż nie jesteś na celowniku przestępców. Poniżej przedstawię ci kilka porad co zrobić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zagrożenia oraz jeśli do niego dojdzie to, jak zniwelować jego skutki.

Codzienne bezpieczeństwo

Co robić na co dzień, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, bez wykorzystania bodyguardów? Na szczęście możemy wykorzystać kilka sposobów, metod zwiększających nasze bezpieczeństwo bez ponoszenia bardzo duży kosztów.

Punkt 1
Jeśli nie musisz, to staraj się nie pokazywać faktu, że masz dużo pieniędzy – bez znaczenia gdzie je przechowujesz. Duże oszczędności mogą być celem ataku.

Punkt 2
Zawsze informuj o swoich planach na najbliższy dzień swoją rodzinę lub przyjaciół. Jeśli nie poinformujesz rodziny o swoich planach, to w przypadku twojego zaginięcia możesz nieświadomie utrudnić poszukiwania.

Punkt 3
Jeśli wracasz o późnej porze z domu, to staraj się nie chodzić dzielnicami, które znane są z przestępczości. Unikaj miejsc zaciemnionych, odosobnionych, gdzie w przypadku napadu nie możesz liczyć na pomoc. Zachowuj ostrożność w takich miejscach jak dworce i parki oraz unikaj pustych przystanków w porach wieczornych. Jeśli to możliwe poproś przyjaciela o odprowadzenie lub skorzystaj z usług taksówki.

Punkt 4
W środkach komunikacji zawsze siada blisko kierowcy, motorniczego lub w przypadku pociągu w wagonie gdzie przebywa konduktor.

Punkt 5 Bardzo ważny!
Poświęć jedno popołudnie tygodniowo i zapisz się na kurs samoobrony, który może stać się nieocenionym wsparciem w przypadku napadu.

Punkt 6
Zainwestuj w urządzenie mogące pomóc ci w odparciu ataku. Mam tutaj na myśli np. paralizator, gaz pieprzowy w postaci żelu, czy bardzo skuteczny alarm dźwiękowy.

Punkt 7
Pobierając większą gotówkę, np. z banku staraj się to robić w towarzystwie bliskiej ci osoby lub zaufanego pracownika, jeśli pobierasz pieniądze firmowe.

Jak zachować się podczas ataku

Pamiętaj! Jeśli poruszasz się w niebezpiecznej okolicy zawsze trzymaj w ręce paralizator lub inne urządzenie gotowe do użycia! Jeśli będzie ono schowane, gdzieś po kieszeniach to możesz nie zdążyć, wyciągnąć go w trakcie ataku.

Pamięta! Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz szans z napastnikiem, który ma nad tobą przewagę, to oddaj mu pieniądze i kosztowności bez walki. Żadne pieniądze nie są warte twojego zdrowia.

 

 

Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

1 komentarz

  • Odpowiedz Jak bronić się przed atakiem nożem? - Bezpieczny Polak 12 października 2017 at 09:45

    […] Czy można uchronić się przed atakiem człowieka z nożem? Nie! No chyba, że schowamy się w bunkrze i nigdy z niego nie wyjdziemy. Natomiast w każdej innej sytuacji jesteśmy narażeni na ewentualny atak ze strony takiej osoby. Na całe szczęście prawdopodobieństwo oraz ryzyko napadu w dużej mierze zależy od nas samych. Na ten temat poświęciłem osobny artykuł pt. Jak uniknąć ulicznego napadu? oraz Jak dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień? […]

  • Zostaw komentarz