blog sylwiaczyb.pl
Inne, Ochrona danych osobowych

Blog o danych osobowych – Sylwiaczub.pl

Dziś piąteczek! I jak to w piątek znowu mam zamiar pochwalić kolejnego blogera za wykonywanie dobrej roboty, której celem jest edukowanie społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa. Dzisiaj napiszę o blogu prowadzonym przez Sylwię Czub-Kiełczewską, która jest wybitnym ekspertem z zakresu ochrony danych osobowych oraz informacji niejawnych. Sylwia swojego bloga prowadzi pod adresem Sylwiaczub.pl.

Na mojej liście polecanych blogów są już:

O pożarnictwie na Blog-ppoz.pl
Blog Ratowniczy.net

O autorce – Sylwia Czub-Kiełczewska

Autorka bloga to pasjonatka bezpieczeństwa danych osobowych. Jej wiedzę oraz umiejętności z zakresu ochrony danych osobowych potwierdzają liczne szkolenia, oraz doświadczenie zawodowe. Dodatkowo posiadaną wiedzę potwierdza ukończenie z wynikiem bardzo dobrym studiów podyplomowych w kierunku „ochrona danych osobowych i informacji niejawnych” na Wydziale Prawa i Administracji UKSW.

Co bardzo interesujące Sylwia nie pracuje tylko jako pracownik zajmujący się ochrona danych osobowych, ale prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu ochrony danych osobowych. Świadczy to o ponad przeciętnej wiedzy, ponieważ aby prowadzić szkolenia z tego zakresu trzeba wiedzieć więcej niż pozostali z branży.

Jak to często bywa pasja SylwiiSylwii Czub-Kiełczewskiej przerodziła się w pracę na własny rachunek. Czytając jej bloga można odnieść wrażenie że zna się na rzeczy i jest ekspertem w zakresie bezpieczeństwa informacji.

O blogu

Na blogu Sylwii jest już ponad 200 wpisów opisujących różne aspekty ochrony danych osobowych. Do pisania bloga Sylwię zainspirowali jej klienci, którzy po jej szkoleniach, zwracali się z bardzo konkretnymi, praktycznymi pytaniami, na które odpowiedzi nie było ani w Internecie, ani w literaturze.

Jak sama Sylwia twierdzi, aktualnie specjaliści z branży zbytnio skupiają się na teorii, natomiast nie omawiają stosowania przepisów w praktyce. Dlatego też postanowiła założyć bloga, gdzie tworzy swego rodzaju zbiór odpowiedzi na trudne, ale praktyczne pytania. Jest to bardzo interesujące i właściwe podejście.

Od 2017 roku jestem certyfikowanym audytorem wewnętrznym systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001:2014-12.

Nie tylko na blogu

Co ważne blogerka nie udziela się tylko na swoim blogu, ale zamieszcza swoje artykuły również w innych periodykach. Od kilku lat prowadzi stałą kolumnę „O ochronie danych osobowych, krótko i na temat” w magazynie branżowym „Bibliotekarz” oraz od roku współpracuje z serwisem infor.pl, gdzie publikuje treści jako ekspert ds. ochrony danych osobowych.

Po co ten blog?

Dla większości blogerów prowadzenie tego rodzaju serwisu jest idealną formą do wypromowania samego siebie. Blog pokazuje na czym się znamy i jakie mamy doświadczenie oraz wiedzę. Nie inaczej jest w przypadku Sylwii, która twierdzi, że: „Jest to doskonała reklama moich usług, wiedzy, doświadczenia i możliwości”.

Co dalej?

Blogerka traktuje swojego bloga głównie jako hobby, dla którego poświęca dużo czasu. Jej plany to w głównej mierze działalności doradcza w zakresie ochrony danych osobowych i informacji. Blogerka zdradziła mi również iż pracuje nad nową książką swojego autorstwa.

Blog w social media

Polecam polubienie bloga Sylwii!

 

Poprzedni artykuł Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

Brak komentarzy

Zostaw komentarz