Bezpieczna Kobieta, Bezpieczna rodzina

Bezpieczeństwo w miejskiej dżungli ciąg dalszy

Na początku września pisałem o warsztatach na temat codziennego bezpieczeństwa, które odbywają się pod nazwą „Jak przetrwać w miejskiej dżungli” przeprowadzonych przez Fundację Wspierania Rozwoju Realia Kariery. Co od tego momentu się wydarzyło w projekcie?

Warto wspomnieć, iż był to wspólny projekt dla seniorów i młodych oraz że był on współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

O czym były warsztaty?

Tematykę warsztatów najlepiej przedstawia poniższy film.

Warsztaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczeństwa na tego rodzaju inicjatywy. Osoby uczęszczające na warsztaty otrzymały dawkę wiedzy, którą mogą wykorzystać w niebezpiecznych sytuacjach.

Naturalnie nie sprawi to, że będą w 100% bezpieczni i odporni na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, ale każde tego rodzaju szkolenie, warsztat lub innego rodzaju spotkanie sprawia, iż jesteśmy bardziej świadomi możliwości, jakie posiadamy.

Zródło zdjęć: realiakariery.pl

Czy warto uczestniczyć w tego rodzaju warsztatach?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest oczywista. Niestety problemem takich wydarzeń jest ich zbyt mała ilość oraz zbyt mała liczba chętnych do uczestnictwa. Na szczęście z moich obserwacji wynika, że jest ich coraz więcej.

Jeśli masz informacje o podobnych inicjatywach w naszym kraju to proszę napisz w komentarzu lub wyślij mi na e-mail. Jestem zdania, że tego typu wydarzenia należy mocno promować.

Informacja prasowa wydarzenia.

Polecam wam również odwiedzanie strony RealiaKariery.pl 

Również na moim blogu możesz znaleźć artykuły, które pokrywają się z tematyką warsztatów organizowanych m.in. przez Fundację Wspierania Rozwoju Realia Kariery. Są to między innymi:

Kurs samoobrony dla kobiet – jaki wybrać?
Jak zachować się podczas napadu na ulicy 
Jak uniknąć ulicznego napadu? 
Jak uniknąć kieszonkowców? 
Jak wezwać pogotowie ratunkowe? 
Pigułka gwałtu – jak się zabezpieczyć 

 

Poprzedni artykuł Następny Artykuł

Posty, które mogą Cię zainteresować

Brak komentarzy

Zostaw komentarz